Menu

Pilietinė akcija ,,Atmintis gyva, nes liudija''.

     Sausio 12-ąją prisijungėme prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Lopšelio-darželio  languose įžiebėme atminties žvakeles žuvusiems už Lietuvos laisvę. Grupėse vyko trumpos pilietiškumo pamokėlės. Jų metu siekėme, kad vaikų mažos širdelės pajustų vienybės jausmą. Nuotraukos-Galerijoje.

 

Mokymai tėvams

GERBIAMI TĖVELIAI, 

Kviečiame dalyvauti  mokymuose tėvams „SĖKMINGA TĖVYSTĖ“, kurie vyks sausio mėn. 10, 17, 24, 31 d. 17.30 val. mūsų darželyje. Mokymai – nemokami. Juos ves kvalifikuoti specialistai: vaikų psichologas, socialinis pedagogas. Kadangi vietų skaičius ribotas, prašome registruotis iš anksto pas grupių auklėtojas.

Kalėdinių sausainių dirbtuvėlės

Šiandien darželis kvepėjo vanile ir imbierais, nes ,,Boružėlės'' grupės vaikai kepė Kalėdinius sausainius. Mažieji minkė ir kočiojo tešlą, formavo dailius sausainėlius, o iškepę vaišino  darželio bendruomenę. Skaniausių Kalėdinių sausainių receptą  žino ,,Boružėlės'' grupės vaikai.

Nuotraukos - galerijoje.

Išvyka į CH. Frenkelio vilą

Lopšelio-darželio ugdyniai kaip ir pernai  dalyvavo tarptautiniame animacinių filmų festivalyje ,,Tindirindis 2017'', kuris vyko  CH. Frenkelio viloje.  Šiais metais vaikai žiūrėjo animacinius filmus iš Indijos, Japonijos, Amerikos bei kitų Europos šalių. Mažieji svečiavosi CH. Frenkelio viloje ir  mėgavosi nuotaikingu animacijos pasauliu.

Sporto šventė „Kalėdinė nykštukų aerobika“

Vaikų fizinis aktyvumas gerina vaiko savijautą, stiprina imunitetą.  Kaip ir kasmet mūsų darželyje  vyko sporto šventė ,,Kalėdinė nykštukų aerobika“.  Vaikai kartu su auklėtojomis salėje šoko aerobikos šokius. Šokti vaikams padėjo Kalėdų senelis ir Nykštukas. Visą rytmetį skambėjo muzika, džiugiai klegėjo dalyviai, nes sportavo visi, nuo pačių mažiausių darželio ugdytinių iki pačių didžiausių.  

Adventinis rytmetys

Adventas - prieškalėdinis susikaupimo laikas. Šiuo metu krikščionys ruošiasi didžiausiai šventei - Kalėdoms. Adventas – ne tik ramybės, bet ir buvimo kartu laikas. Gruodžio 14 dieną darželyje vyko susitikimas su kunigu Arūnu. Adventiniame rytmetyje kunigas nuoširdžiai bendravo su darželio bendruomene - pasakojo apie Advento tradicijas ir Kristaus gimimo dieną. Vaikai giedojo giesmeles ir deklamavo eilėraščius apie Adventą. |Susitikimas buvo jaukus ir prasmingas. 

Plokščiapėdystei – NE!

            Plokščiapėdystė - dažnai pasitaikantis ikimokyklinio amžiaus vaikų atramos aparato sutrikimas. Norint to išvengti, „Naminukų“ grupėje vyksta korekcinės mankštelės plokščiapėdystės profilaktikai: vaikai specialiais kojų pėdų masažuokliais masažuoja pėdutes. Taip pat pėdutės masažuojamos su lazdomis - lazda ritinėjama pirmyn ir atgal. Vaikams labai patinka eiti „sagučių“ takeliu, pereiti „gyvatėlės“, „ežiukų“ nugarėlėmis. Skirtinga paviršių faktūra skatina pėdų sensoriką, stiprina raumenis, mankšta suteikia teigiamų emocijų.

,,Nykštukų'' grupės projektas ,,Kalėdų stebuklo belaukiant''

,,Nykštukų‘‘ grupėje vyko projektas ,,Kalėdų stebuklo belaukiant‘‘. Projekto tikslas  - lavinti vaikų kūrybinę vaizduotę, skatinti improvizuoti, išreikšti save. Mažieji puošė savo grupę kūrybiniais darbeliais  - kūrė adventinį vainiką, dabino eglutę, žaidė  lietuvių liaudies advento žaidimus. Visi vaikai  nekantriai laukia  šv. Kalėdų stebuklo. Nuotraukos - svetainės nuorodoje ,,Renginiai‘‘.

Kalėdų prakartėlė

              Šv. Kalėdų simbolį – gyvą prakartėlę – pirmą kartą 1223 m. įrengė šv. Pranciškus Asyžietis. Ruošdamasis švęsti Kalėdas Grečio miestelyje (Italija) paprašė, kad būtų atkartota Jėzaus gimimo scena.

Atnaujinta dailės darbų paroda ,,Vaikai-vaikams''.

Kviečiame pasigrožėti atnaujinta ekspozicija pirmame lopšelio-darželio ,,Saulutė'' aukšte - žaismingais  Šiaulių dailės mokyklos mokinių piešinais. Mažųjų dailininkų darbai ne tik puošia darželio erdves, bet ir ugdo vaikučių grožio jausmą. Dėkojame Šiaulių dailės mokyklai ir jos vadovei Irenai Šliuželienei už bendradarbiavimą.